Centrum D8 - pobočka Roudnice n. L.

Centrum D8 o.p.s. přibírá nové pěstouny

Centrum D8 o.p.s. přibírá nové pěstouny
30. 8. 2016 – Od ledna 2014 získalo Centrum D8 o.p.s. ( AZ centrum v Kralupech n/V a Centrum Matýsek v Roudnici n/L) pověření k sociálně právní ochraně dětí. Jako takzvaná pověřená osoba uzavíráme s pěstouny dohody o výkonu pěstounské péče a doprovázíme je celým procesem až do zletilosti svěřených dětí nebo do navrácení dětí do původní biologické rodiny.

Naším cílem je posilovat roli pěstouna komplexní nabídkou služeb, které zvyšují jeho sebevědomí, jistotu a kompetence. Poskytovat informace, rady, pomoc a podporu v tíživých situacích. V neposlední řadě vést k naplňování potřeb dítěte, kdy nám jde o jeho zájem a blaho. Pořádáme vzdělávací semináře s ohledem na přání a potřeby pěstounů. Vedle toho zajišťujeme hlídání dětí v době konání semináře vysokoškolskými studentkami v oboru pedagogiky.

                Mezi naše první úspěchy patří doprovození první rodiny do zletilosti svěřených dětí, které v pěstounské rodině nadále zůstávají bydlet. Zároveň nám probíhají dvě soudní jednání, kdy se nezletilé děti budou navracet zpět k biologickým rodičům. Za těmito úspěchy stojí dlouhodobá práce, často velmi náročná, nejen klíčových sociálních pracovníků, ale především dětí, pěstounů a biologických rodičů. Odměnou je pro nás i to, že naše dvě pěstounky se cítí natolik silné a podporované, že chtějí přijmout do péče další nezletilé dítě.

                Máte v pěstounské nebo poručenské péči nezletilé děti? Víte, že můžete kdykoli přejít k jiné doprovázející organizaci? Nebojte se vyzkoušet změnu a přejít k menší organizaci, která na Vás bude mít více času, pokud budete potřebovat.

                Nabízíme Vám, pěstounským rodinám, lidský a citlivý přístup založený na důvěře a plnohodnotném vztahu. Jsme partneři, kteří jsou tu pro Vás. S námi můžete sdílet nejen těžké situace, ale i běžné starosti a radosti.

                Kontaktujte naší sociální pracovnici, která Vám zodpoví všechny dotazy a zařídí i přestup, a to na čísle 775 289 735 nebo emailu: pestouni.centrumd8@seznam.cz. Podívejte se i na naše webové stránky www.centrumd8.cz.

Mgr. Martina Laupyová

sociální pracovnice

Centrum MATÝSEK - idatabaze.czZdraví - idatabaze.cz

Kalendář akcí všechny akce

        1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28      

Buďte s námi a podpořte nás

Sbírka

Podpořte i Vy naší činnost ve veřejné sbírce. Děkujeme.

Darovat!
Centrum D8

Centrum D8, o.p.s. zastřešuje tři základní programy: Centrum Matýsek, AZ centrum a Mondea centrum.

AZ centrum

Centrum Matýsek